برگی از تاریخ-2-

مدرک زیر نمونه ای از مدارکی است که برای مطالعه پیشینه شهر سازی حائز اهمیت است در تاریخ معاصر ایران به سبب انتشار روزنامه، اغلب وقایع شهری و شهرسازی و سلسله مراتب ایجادشان نیز در روزنامه ها انعکاس پیدا می کرد یکی از این این موارد بی‎شمار مدرکی است که تایپ اصل این مدرک را با هم می خوانیم

چکیده: گزارشی از احداث خیابانهای جدید در قم سال ۱۳۱۶

اصل مدرک:

احداث خیابانهای جدید در قم

از قم اطلاع می دهند ؟؟ احداث سه خیابان جدید در شهر قم در نظر گرفته شده یکی خیابان شرقی  غربی که ابتدای آن از اول بازار و منتهی الیها آن آخر شهر است و دیگری از امتداد خیابان فعلی آستانه شروع شده و در سه راه بازار خیابان شرقی و غربی را قطع و از محله باغ پنبه عبور نموده آخرین حد شمالی شهر انتهای آن می باشد و دیگری امتداد خیابان فعلی ارم می باشد به خیابان شرقی و غربی در محل تقاطع خیابان آستانه و شرقی و غربی یک میدان ۵۰ متری احداث خواهد شد. چندی قبل آقای کیوانی مهندس وزارتی برای تعیین غرامات و مخارج ساختمانی به قم اعزام و مخارجات ساختمانی را بازدید و برای تصویب به مرکز مراجعت نمودند اینک به قراری که اطلاع حاصل شده نقشه و اعتبارات پیشنهادی مورد تصویب واقع شده و در آتیه خیلی نزدیکی شروع به خرابی خواهد شد.

منبع مدرک: برای دریافت منبع مدرک ابتدا باید عضو سایت شده و درخواست خود را ایمیل فرمایید. به هر حال برای هر پژوهشی اندکی صبر و تلاش بهترین نتیجه را به بار خواهد آورد.

 

تگ ها

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “برگی از تاریخ-۲-”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *