تاریخ ورزش-8

چکیده: گزارشی از مسابقات فوتبال باشگاهای تهران در سال ۱۳۵۳

اصل مدرک

فوتبال گروه اول باشگاه های تهران

دارائی در پایان دومین روز تنها در صدر ایستاد

نفت تهران و دارائی بر تهران جوان و آرارات پیروز شدند

دومین روز مسابقه های فوتبال گروه اول باشگاه های جوان روز گذشته با انجام دو مسابقه بین تیم های صنعت نفت با تهران جوان و دارائی با آرارات پایان گرفت در بازی نخست صنعت نفت یک بر صفر به پیروزی رسید و در بازی دوم دارائی دو بر صفر آرارات را شکست داد.

و به این ترتیب در پایان دومین روز مسابقه های فوتبال گروه اول باشگاه های تهران تیم های داراوی و برق هر یک ۴ امتیاز از دو پیروزی در صدر جدول رده بندی قرار دارند با این تفاوت که دارائی با ۴ گل زده و بدون گل خورده ردیف دوم را در اختیار گرفته است و تیم های آرارات، نفت، تهران، افسر، اقبال، تهران جوان، شهربانی، بانک سپه، دژبان و پیام هر یک با ۲ امتیاز در ردیف های سوم تا یازدهم قرار گرفته اند تیم های شهباز و بوتان که از جمله تیم های خوب و امید این مسابقه ها محسوب می شوند هر یک با یک امتیاز در مکانهای دوازدهم و سیزدهم ایستاده اند و تیم حمید بدون امتیاز در ردیف چهاردهم قرار گرفته است.

تیم های دارائی و آرارات روز گذشته جالبترین دیدار این مسابقه ها را به نمایش گذاردند تیم دارائی که امید بزرگ مسابقه های فوتبال قهرمانی باشگاه های تهران به شمار می رود بازی را بر برتری کامل آغاز کرد به طوری که در ۱۵ دقیقه نخست بازی بارها دروازه آرارات را به شدت به خطر انداخت.از دقیقه ۱۵ به بعد بازی حالتی متعادل گرفت و آراراتی ها نیز حملات دارائی را با حمله پاسخ دادند. نخستین گل مسابقه را احمد سنجری در دقیقه ۴۰ از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانید شلیک سنجری پس از برخورد با دروازه میان آرارات به زمین باز گشت و ضربه مجدد این بازیکن گل نخست را به نفع دارائی به ثبت رسانید.

قبل از این گل دو تیم موقعیت هایی برای کسب گل داشتند که مهمترین آن شلیک فوق عالی آرشاویر ملکی کاپیتان آرارات بود که با تیر عمودی دروازه دارائی برخورد کرد و دارائی نیز چند بار روی کارهای خوب مشتری و رحمانی شانس گل داشت که مهترین آن وسیله رحمانی در حالی که دروازه بان آرارات به استقبالش آمده بود با بدن دروازه بان آرارات برخورد کرد و به زمین باز گشت.

نیمه دوم با برتری بازیکنان دارائی همراه بود بازیکنان دارائی در نیمه دوم نیز بارها شانس گل داشتند که تنها یک بار موفق ببه فتح دروازه آرارات شدند گل دوم دارائی روی پاس خوب فریدون لقمان و ضربه زیبای حمید مشتری به دست آمد.

دارائی در این بازی سه تعویض انجام داد دقیقه ۴۲ فرهاد آذری به جای حسین حسینی دقیقه ۷۲ جمشید میرک به جای علی رحمانی و دقیقه ۸۱ خورشید پناه به جای داور به زمین آمدند. و تیم آرارات در نیمه دوم ساگوهاراطوقیان را به جای آلبرت یاغونیان به زمین فرستاد. قبل از این بازی تیم صنعت نفت در حالی نیمه اول را ضمن یک بازی سرد و کم تحرک مقابل تهران جوان بدون گل پشت سرگذارد در نیمه دوم با یک بازی خوب جمعی بارها بر دروازه تهران جوان تاخت و سرانجام تنها گل مسابقه را در دقیقه ۴۸ روی توپ کرد و ضربه سر خسرو صلح کنان به دروازه تهران جوان فرستاد صنعت نفت در نیمه دوم چند بار شانش گل داشت و تهران جوان در ۱۵ دقیقه آخر مسابقه که بر زمین مسلط شده بود موقعیت های خوبی را برای به ثمر رساندن گل مساوی از دست داد.

تگ ها

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “تاریخ ورزش-۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *