کارگاه تاریخ

                                                                                

نخستین موضوع سلسله مباحث کارگاه تاریخ            

تاریخ چیست؟

محور اول: معنی لغوی  تاریخ

جلسه اول: مروری بر معنای رایج لغوی تاریخ 

ثبت نام در کارگاه

فروشگاه تاریخ یاد

تبلیغات

آرشیو ماهانه

مجموعه “کتاب‌های درسی” کتابخانه آیت الله بروجردی قم- خانم باقریان

کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی دارای مجموعه ای از کتابهای درسی مربوط به کشور ایران و تعدادی محدودی از کشورهای خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی می باشد. غالب این منابع مورد تأیید و نظارت وزارت معارف (آموزش و پرورش) بوده و جهت تدریس در مقاطع مختلف تحصیلی تهیه شده است.

به لحاظ قالب، منابع این مجموعه شامل کتابهایی پیرامون روش تدریس، راهنمای تحصیلی، شیوه‌نامه امتحانات، کتاب‌های برنامه‌ریزی درسی و … است. در حال حاضر موجودی این مجموعه شامل ۳۰۰۰ عنوان و حدود ۴۰۰۰ نسخه می‌باشدکه تعداد ۵۰۰ عنوان از آنها چاپ سنگی و ۶۰۰ عنوان چاپ سربی و ۹۰۰ عنوان چاپ صنعتی است. اکثر کتابهای چاپ سنگی متعلق به دوره تاریخی (۱۳۰۰-۱۳۵۰ قمری) و دوران ناصرالدین شاه و احمدشاه قاجار است. بخش دیگر مجموعه مربوط به بازه زمانی ۱۳۴۱ – ۱۳۲۰ شمسی(دوره پهلوی دوم) می باشد، که قدیمی‌ترین آنها مربوط به سال ۱۲۸۰ شمسی (دوره حکومت محمدعلی شاه و احمد شاه قاجار) و جدیدترین آنها مربوط به سال ۱۳۵۷ (اواخر دوره حکومت محمدرضا شاه پهلوی) است.

جهت سازماندهی این مجموعه از شاخۀ آموزش در رده‌بندی کنگره همراه با تغییرات جزیی استفاده شده و کل منابع در ۱۲ شاخه موضوعی اصلی طبقه بندی شده اند که عبارتند از:«علوم طبیعی، شرعیات، ریاضیات، هندسه، علوم اجتماعی و انسانی،  فیزیک، شیمی، تاریخ، جغرافیا، زبان و ادبیات فارسی و آموزش های فنی و حرفه ای.

 

 

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “مجموعه “کتاب‌های درسی” کتابخانه آیت الله بروجردی قم- خانم باقریان”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *