نمونه ای از اعلامیه های شرکت تجارتی ایران و بریتانیا در ایام جنگ جهانی دوم- 1943

چکیده:نمونه ای از اعلامیه های شرکت تجارتی ایران و بریتانیا در ایام جنگ جهانی دوم- ۱۹۴۳

اصل مدرک:

آگهی به صاحبان کامیونهای تحت پیمان

گرچه عده ای از صاحبان کامیون که تحت پیمان ما هستند، درستکارند. مع‎الوصف عدة دیگری نیز هستند که لاستیک دریافت نموده که منحصرا برای ما کار کنند، ولی طفره می‎روند.

بدینوسیله ماده ۶۲آئین نامه وسایط نقلیه را ذیلا آگهی می‎دهد:

( ماده شصت و دوم- کلیه صاحبان وسایط نقلیه که برای انجام حوایج و خدمات معین از اداره باربری راه یا هر بنگاه دیگری که هیات نظارت بر وسایط نقلیه اعلام نماید، یک یا چند حلقه لاستیک دریافت کرده باشند و با وسایط نقلیه خود با همان لاستیک‎ها، برای دیگران کار کنند، از سه تا شش ماه محکوم به حبس خواهند شد.

همچنین صاحبان این گونه وسایط نقلیه، هرگاه در ظرف هفت روز متعاقب اتمام کارهای معین، لاستیک دریافتی را به اداره باربری راه به هر عنوان مسترد ندارند، یا آن را پنهان کرده یا معیوب سازند، از سه تا شش ماه محکوم و دو برابر بهای لاستیک، دریافت خواهند شد.

به صاحبان کامیون‎هائی که مایل به ادامه کار برای ما نیستند و یا اینکه نمی‎توانند کار کنند، اخطار می‎شود که در ظرف هفت روز لاستیک‎های دریافتی را مسترد دارند.

بدین وسیله ده روز مهلت داده می‎شود که تمام کامیون ها به کار خود مراجعت کنند و البته در این صورت مشمول جرایم نخواهند بود. در صورتی که کامیونهای آنها تحت تعمیر باشد، مراتب را با ذکر محل کامیون گزارش دهند. پس از انقضاء مهلت مذکور، مجازات قانونی دربارة متخلفین اعمال خواهد شد. برای اینکه این منظور عملی شود، صورت متخلفین به کلیه مامورین شهربانی و ژاندارمری در تمام نقاط کشور فرستاده خواهد شد.

                           اداره باربری راه- شرکت تجارتی ایران و بریتانیا- او. ک. سی. سی

تگ ها

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “نمونه ای از اعلامیه های شرکت تجارتی ایران و بریتانیا در ایام جنگ جهانی دوم- ۱۹۴۳”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *