وارونه جلوه دادن و بزرگنمایی یا بی دقتی در خواندن تاریخ

چندی پیش در یکی از کانال های تلگرامی بریده ای از یک روزنامه آمده بود که در توضیح آن نوشته شده بود سال ۱۳۵۵، ماهانه یک دیپلمه استخدامی در نیروی دریای ایران ۷۲۰۰ تومان و قیمت یک سکه ۲۲۴ تومان(معادل ۳۲ سکه تمام)

خوشبختانه اصل مدرک بود و می شد اصل آن را خواند با کمی دقت می شد فهمید حقوق ۷۲۰۰ تومان مربوط است به( فوق العاده روزانه خارج از کشور به ارز ماهیانه حدود ۷۲۰۰۰ ریال) و خود حقوق ۱۱۰۰ تومان است و ۷۲۰۰ مربوط به ماموریت های خارج از کشور می باشد. برای آگاهی بیشتر اصل مدرک را که خود کانال تلگرامی هم به مطلب الصاق  شده بود را می خوانیم:

اصل مدرک

آرم نیروی دریای شاهنشاهی

به نیروی دریایی شاهنشاهی بپیوندید و دنیا را سیاحت کنید

آتیه درخشان برای جوانان دیپلمه در کادر همافری نیروی دریایی شاهنشاهی اعزام به خارج

نیروی دریایی ضاهنشاهی تعدادی داوطلب با شرایط زیر جهت کادر همافری استخدام و برای آموزش به کشور آمریکا اعزام می نماید.

۱-شرایط

الف: تابعیت دولت شاهنشاهی ایران.

ب: متدین به یکی از ادیان (اسلام-مسیحی-کلیمی-زرتشتی)

پ: دارا بودن دیپلم کامل متوسطه در یکی از رشته های ریاضی طبیعی و هنرستان در رشته الکترونیک

ت: داشتن حداقل سن ۱۷ سال و حداکثر ۲۴ سال(برای کسانی که خدمت زیر پرچم را انجام داده اند ۲۵ سال تمام می باشد)

ث- داشتن صحت مزاج و تناسب اندام به تایید بهداری نیروی دریایی شاهنشاهی.

ج- نداشتن پیشینه بد.

چ-نداشتن همسر و افراد تحت تکفل.

ح-شرکت در آزمایشات روانسجی و استعداد (مواد امتحانی شامل ریاضیات- فیزیک و هوش در حدود دوره دوم متوسطه می باشد)

۲- امتیازات

الف: هنرجویان پس از طی دوره آموزش مقدماتی در پایگاه بندر پهلوی و گذارندن دوره زبان در مرکز آموزش زبان نیروی دریایی شاهنشاهی جهت طی دوره تخصصی به کشور آمریکا اعزام خواهند شد.

ب: هنرجویان در طول مدت تحصیل شبانه روزی بوده و از هزینه- زیست-پوشاک-فوق العاده روزانه خارج از کشور به ارز ماهیانه حدود ۷۲۰۰۰ ریال و و ماهیانه هنر جویان سال اول۱۰۵۰۰ ریال و هنرجویان سال دوم از ۱۱۷۵۰ ریال حقوق استفاده خواهند نمود.

پ: هنرچویان پس از موفقیت در آزمایشات نهایی به درجه همافر سومی مفتخر و ترفیعات بعدی آنها برابر قانون همافری ارتش شاهنشاهی خواهد بود.

ت- فارغ التحصیلان افتخار خدمت در ناوهای مدن نیروی دریایی شاهنشاهی داشته و از پاداش سالیانه پس انداز تامین آتیه- منازل سازمان نیروی دریایی شاهنشاهی- درمان رایگان- استفاده از فروشگاههای ارتش و سایر تسهیلات کادر نظامی استفاده خواهند نمود.

ث: فارغ التحصیلان ضمن آشنایی با آخرین تحولات علمی و عملی دنیا در صنعت الکترنیک بیش از یک سوم دوران خدمت خود را برای فراگیری بیشتر و همچنین ماموریتهای جدید در کشورهای خارج به سر برده و دیدنی های دنیا را سیاحت خواهند نمود

۳-ثبت نام

الف: داوطلبین برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند همه روزه به استثنای روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۸ صبح الی ۱۵ و با در دست داشتن مدارک مشروحه زیر به مدیریت استخدام واقع در خیابان سپهبد زاهدی جنب مسجد الرحمن ساختمان معاونت پرسنلی نیروی دریایی شاهنشاهی مراجعه نمایند.

ب: داوطلبینی که مایلند کتباً ثبت نام نمایند می توانند مدارک مورد نیاز را با پست سفارشی به آدرس مزبور ارسال تا چنانچه واجد شرایط شناخته شدند جهت شرکت در آزمایشات لازمه از آنان دعوت به عمل آید ضمناً در پشت پاکت قید شود مربوط به استخدام همافران.

۴- مدارک مورد نیاز

الف: یک برگ فتوکپی دیپلم قبولی ششم متوسطه که به تایید اداره آموزش و پروش رسیده باشد.

پ:دو برگ فتوکپی یا رونوشت شناسانامه

ب: دو قطعه عکس ۳در ۴

ت: آدرس کامل با کروکی محل

تگ ها

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “وارونه جلوه دادن و بزرگنمایی یا بی دقتی در خواندن تاریخ”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *