چرا باید عضو تاریخ یاد شد؟

هنگام معرفی وب سایت تاریخ یاد در قسمت «درباره ما» به این نکته اشاره شد که وب سایت مذکور با هدف کمک به گسترش نگرش علمی به تاریخ و ترویج علم تاریخ راه‎اندازی شده و برای رسیدن به این هدف، از دو روش استفاده می‎کند. در روش اول مدارک تاریخی در اختیار مراجعه‎کنندگان قرار می‎گیرد و در روش دوم تلاش خواهد شد با چاپ مقاله‎ها و یادداشت‎هائی پیرامون مسائل و موضوع‎های تاریخ معاصر و ارزیابی‎ها و نقدهائی در باب متون تاریخی چاپ شده (کتاب و مجله) فضای مناسبی برای طرح آراء و نظرات پیرامون علم تاریخ و تحولات تاریخی به ویژه در دوره معاصر فراهم آید؛ تا از این طریق به ارتقاء سطح علمی مباحث تاریخی کمک شود.

برداشتن هر چه بهتر و سریع‎تر چنین گام بلندی، نیازمند یک همکاری و همراهی جمعی است. مسلماً چاپ مقاله‎ها و یادداشت‎های محققین و پژوهشگران و علاقه‎مندان به تاریخ در وب سایت تاریخ یاد، کمک بزرگی به فراهم شدن زمینه رشد و ارتقاء مباحث تاریخی خواهد کرد. از این جهت برای تداوم هر چه بهتر فعالیت وب سایت تاریخ یاد، نیاز به همکاری در این زمینه وجود دارد و مدیریت وب سایت دست خود را برای انجام چنین همکاری نزد کلیه دوستداران علم تاریخ دراز کرده و از آنها تقاضای یاری و کمک می‎کند. کمک این دوستان و عزیزان می‎تواند در قالب نگارش مقاله پیرامون موضوع‎های مختلف علم تاریخ و یادداشت‎ها و نظرات پیرامون مقاله‎های چاپ شده در بخش‎های گوناگون سایت و یا نظرات و پیشنهادات پیرامون روش کاری و خط‎مشی عملیاتی وب سایت تاریخ یاد باشد. این همراهان و همکاران،  عضو سایت و در کنار دیگر گردانندگان آن قرار گرفته و در راه بهبودی هر چه بهتر و مناسب‏تر وب سایت، از کمک و راهنمائی دریغ نمی‎کنند. بنابراین عضویت در سایت به معنای کمک و همراهی و همکاری برای ارتقاء کیفی و کمی آن بوده و می‎باید از سوی کلیه دوستداران، پژوهشگران و علاقمندان به علم تاریخ مورد توجه قرار گیرد.

بالطبع این همکاری و همیاری دوجانبه خواهد بود. متقابلاً برای آن دسته از عزیزانی که در طی این مسیر با ما همراه هستند، امکاناتی نیز در وب سایت تاریخ یاد فراهم شده که اهم آنها به این شرح است:

۱- امکان حضور و مشارکت در کارگاه تاریخ یاد استفاده از کلیه مباحث طرح شده در این قسمت  و مشارکت در آن به صورت ارائه آراء، نظرات و یادداشت‎هایی پیرامون موضوع محوری سایت، تنها برای اعضاء وب سایت تاریخ یاد امکان‎پذیر است. البته رئوس و سرعنوان‎های مباحث طرح شده در هر جلسه از کارگاه در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت.

۲- امکان استفاده از تخفیف ۲۰%  مخصوص اعضاء سایت جهت خرید تصاویر صفحات روزنامه‎ها و جراید قدیمی در بخش تاریخ مطبوعات

۳- امکان استفاده از تخفیف ۱۵% علاوه بر تخفیفات ارائه شده به خریداران عادی مدارک در بخش بانک مدارک تاریخی

۴- امکان استفاده از تخفیف ۱۰% علاوه بر تخفیفات ارائه شده به خریداران عادی بسته‎های ویژه مدارک در بخش بانک مدارک تاریخی

۵- امکان استفاده از تخفیف ۱۰% علاوه بر تخفیفات ارائه شده به خریداران عادی به خریداران کتاب‎های عرصه شده در بخش فروشگاه

امید است با همکاری عزیزان و دوستداران علم تاریخ، امکان تداوم هر چه بهتر و مناسبت‎تر فعالیت وب سایت تاریخ یاد فراهم شده و از این طریق همگی در کنار یکدیگر در راه کمک به ارتقاء کیفی علم تاریخ گام برداریم.                                                                            مدیر سایت تاریخ یاد

                                                                                                                                                                                     شرایط عضویت و ثبت نام در تاریخ یاد